Leninovo tajemství

Díky otevření Ruských archivů je možné se ohlédnout na to, jaký byl Lenin vlastně vládce. Dokument popisuje celý život Lenina, od jeho dětství až po dobu jeho vlády. Do dnešní doby je v Rusku považován za muže, který je hrdinou. Zaslouží si však toto přízvisko? Za jakou cenu se mu podařilo nastartovat v Rusku hospodářský růst a kolik lidí přitom muselo zemřít? Otázky na tyto odpovědi přináší zajímavý dokumentární film s příznačným názvem – Leninovo tajemství.

Hodnocení

Masoví vrazi – Hannibal Lecter

Podívejte se na dokument o jednom z nejznámějších vrahů všech dob – Hanibala Lectra. V dokumentu se dozvíte jak takový vrah přemýšlí a co se mu s největší pravděpodobností hodní v hlavě když páchá činy, na které by se normální člověk bál i pomyslet. Tento dokumentární film ze série Vrazi je jedním z nejzajímavějších.

Hodnocení

Hitler a okultismus

Jak se Hitlerovi podařilo přesvědčit miliony lidí o tom, že je jeho vize světa ta jediná a správná? Jak je možné, že lidé tomuto tyranovi uvěřili a následovali jej ač museli v hloubi duše tušit, že nekonají zrovna mírumilovné činnosti? Tento dokument se snaží popsat, jak se Hitlerovi podařilo přesvědčit většinu Německa o tom, že Němci jsou nadřazenou rasou a mají vládnout světu.

Hodnocení