Potraviny a. s.

Zajímá Vás co jíte? Tento dokument ukazuje zajímavé a pro někoho možná šokující skutečnosti o tom, z čeho se skládá náš jídelníček. Dokument je sice zaměřen především na jídelníček obyvatel USA, ale i přesto je v něm mnoho aktuálních informací i pro náš region. Tento dokumentární film by si neměl nechat ujít nikdo, koho alespoň trochu zajímá zdravý životní styl a to co jí.

Hodnocení

Záhady přírody – záhadná mlha

Co se stalo v odlehlé vesnici, kde všichni bez zjevné příčiny zemřeli? Jednalo se snad o test nějaké vojenské zbraně? Co způsobilo okamžitou smrt celé vesnice? Tajemná mlha nedala spát několika vědcům, kteří se rozhodli zjistit, co bylo příčinou těchto tragických úmrtí. Dokument prozrazuje co bylo příčinou a jaké bylo řešení aby se mlha již nikdy nevyskytla.

Hodnocení

Mor – Černá smrt

Zajímavý dokumentu o moru a všem co se dělo když mor v Evropě vypukl. Zajímavé jsou postřehy, jak se ve své době snažili všemožní léčitelé mor léčit a jak daleko (blízko) byli někteří léčitelé se svými radami jak se moru vyhnout. Mor ve středověku zdecimoval velkou část populace té doby a svým způsobem se zasloužil o změnu společnosti. Dokument je poměrně naučný a dává některé na první pohled ne zcela zřejmé věci do souvislosti.

Hodnocení