Záhada jménem Diesel

Kdo z Vás v současné době zná Rudolfa Diesla? Musím se přiznat, že já jsem o něm moc nevěděl a už vůbec mne nenapadlo, že název „diesel“ je vlastně jméno. Pojďme se společně podívat na dokumentární film o člověku, kterému vděčíme za dieslový motor. Pojďme se podívat, jaké nástrahy a problémy se objevovaly při vývoji dieslového motoru a jak se jeho vývoj nakonec skutečně šťastně podařil o čemž svědčí fakt, že se ve velmi podobné konstrukci používají dieslové motory do dnešních dní.

Hodnocení

Vesmír VI. 2 Nemesis, ďábelské dvojče Slunce

Objevte v dokumentu Vesmír VI. 2 Nemesis, ďábelské dvojče Slunce další taje dosud neprobádaného vesmíru. Vzdálený vesmír je pro nás stále velkou neznámou ale díky novým satelitům a pozemním observatořím dokážeme stále lépe rozeznávat jednotlivé části vesmíru. Pohleďte s tímto dokumentem dál, než jen na hranici naší sluneční soustavy, objevte nepoznané a dosud neprobádané.

Hodnocení

Technické divy světa – Raketoplán

Raketoplán. Tento úžasný vynález nás posunul dál. Co stálo za vývojem raketoplánu, a jaké úsilí muselo být vynaloženo, aby tento unikátní stroj mohl spatřit světlo světa? Podívejme se na dokument, který ukazuje, jaké měly raketoplány porodní bolesti a několikrát to již vypadalo, že raketoplány nakonec vůbec nespatří světlo světa? Podívejme se co nakonec stálo za jejich koncem a co je v současné době nahrazuje?

Hodnocení