Černobyl – Nultá hodina

Černobylská jaderná katastrofa, je jeden z nejhrůznějších pomníků lidské hlouposti. Podívejme se, proč k této katastrofě vůbec došlo a co ji předcházelo. Co vedlo obsluhu jaderného reaktoru k vypnutí všech ochranných opatření tak aby dokončila jakýsi pokus o zvýšení výkonu? Jak se mohla takto fatální událost vůbec stát? Dokument mapuje události Černobylské katastrofy pěkně tak, jak šli za sebou a je možné si udělat pěkný obrázek o tom, kdo nese jaký díl odpovědnosti.

Hodnocení

Tunguzský meteorit


Co se stalo v roce 1908 na daleké Sibiři? Otázek je mnoho a odpovědí poměrně málo. Po více než jednom století se týmy vědců snaží dopátrat, co se v té době doopravdy odehrálo. Díky nedostatku důkazů existuje mnoho konspiračních teorií o tom, zda s tímto meteoritem neměl co dočinění mýty opředený Nikola Tesla. Co se doopravdy stalo dokument neprozradí, spíše naopak. Po dokumentu budete mít novou motivaci pátrat po tom, co ten Tunguzský meteorit doopravdy byl.

Hodnocení

1929: velký krach

Velký krach, černý pátek a další termíny připomínají chvíli, kdy se ekonomika zastavila. Rok 1929 se zdá velmi vzdálený, ale podobné machinace, které se v té době staly jsou aktuální i v současnosti ač se to tak vůbec na první pohled nemusí jevit. Velký krach byl způsobem souhrou většího množství okolností, které vedly k jednomu z největších průšvihů moderní doby. Krach burzy je dobré si připomínat i v současnosti a mít na paměti, že se vše nemusí jevit tak, jak to na první pohled vypadá.

Hodnocení