Bojuj nebo zemři


Jak uvažují generálové uprostřed bitvy? Jak bitvu přežít? Dokument ukazuje jak si vedly americké jednotky v Údolí smrti a ukazuje co se v té době honilo hlavou účastníkům této bitvy.

Hodnocení

Oblast 51 – tajné spisy CIA

Co se skrývá v legendární oblasti 51? Všichni o tomto místě slyšeli, ale nikdy nikdo oficiálně nepotvrdil, zda existuje nebo zda se jedná jen o opuštěné vojenské letiště. Existuje mnoho konspiračních teorií, které přináší informace o tom, co se v této oblasti ve skutečnosti nachází. Má zde americká armáda nadpřirozené stroje? Vyvíjí zde umělou inteligenci, která bude schopna zničit celé lidstvo? Má v této oblasti vzorky mimozemských civilizací? Potvrdit nebo vyvrátit tyto teorie se tomuto dokumentu nejspíše nepodaří, podaří se mu však nás posunout o kousek dále v poznání tohoto záhadného místa.

Hodnocení

Dron – stačí stisknout spoušť

Představte si počítačovou hru ve které letíte s letadlem, stisknete tlačítko, shodíte bombu a zabijete desítky nebo stovky nevinných lidí. Byla to jen hra? Ovládání dronů se od počítačových her zase tak moc neliší, „drobným“ rozdílem je to, že ve hře zabijte pouze počítačové postavičky, v realitě můžete zabít nevinné lidi. Jak se liší ovládání dronu od svržení bomby ze stíhačky, která je ovládána člověkem? Dokument se snaží přiblížit v čem tkví nebezpečí dronů a vzdáleného zabíjení lidí.

Hodnocení